Fogfehérítés
A fogak eredeti fehér színe az idő múlásával megváltozik. Az elszíneződés kialakulása a genetikai tényezőkön túl az elfogyasztott ételekből, italokból származó pigmenteknek köszönhető, amik beleivódnak a fogzománc és az alatta lévő dentin anyagába. A fogak színére a legnagyobb veszélyt a kávé, a tea, a vörösbor, illetve a különböző gyümölcsök és fűszerek jelentik, de ezeken kívül még számos élelmiszernek és élvezeti szernek van fogelszínező hatása. A fogfehérítés lehetővé teszi a fogakba épülő pigment részecskék színtelenítését.
Rendelői fogfehérítés
A rendelői fogfehérítés a legkorszerűbb módszer, ami az úgy nevezett hidegfény eljáráson alapszik. Nem csak a fogak felületét, hanem annak mélyebb rétegeit is képes megtisztítani a fogelszíneződést okozó pigmentektől, akár 3-4 árnyalatot is fehéríthet a fogakon, mindössze 1-1,5 órát vesz igénybe. Nem rongálja az ínyt, nem tesz kárt a fogzománcban és nem okoz nem várt mellékhatásokat.
A fogfehérítés menete
A fogfehérítés első lépéseként megtisztítjuk és polírozzuk a fogakat. Ez után a szakember felviszi az ínyvédő gélt az alsó és felső ínyre, majd pedig rákeni a fogakra a fogfehérítő anyagot, amit egy speciális lámpa UV fényével aktivál. A megvilágítás kb. 10 percig tart, amit háromszor, négyszer meg kell ismételni az optimális eredmény elérése érdekében. Az utolsó ismétlés után eltávolításra kerül az ínyvédő gél és a fehérítő anyag.
Állapotfelmérés
A fogfehérítésre csak akkor kerülhet sor, ha a fogak és a fogíny is egészséges. Ha sérült, esetleg helyenként vérzik vagy váladékozik a fogíny, akkor az ínyvédőt nem lehet rákenni. A szuvas fog fehérítése sem lehetséges, a fehérítő anyag ugyanis befolyhat a fog belsejébe, az pedig fájdalommal járhat. Éppen ezért a fogfehérítés előtt mindenképpen javasolt egy alapos állapotfelmérés, melynek során a fogorvos elrendelhet különböző fogászati kezeléseket. Ha úgy ítéli meg, hogy szükséges a fogtömés, gyökérkezelés, fogkőleszedés, fogínysorvadás kezelése, akkor ezeket a beavatkozásokat el kell végezni.
Fogfehérítés után
A fogfehérítés napján, illetve az azt követő pár napig érzékenyek lehetnek a fogak. A panasz fennállása esetén kerülni kell a hideg-meleg ételek, italok fogyasztását, és a fogérzékenység ellen ható fogkrém használata is javasolt. Ebben a pár napban érdemes mellőzni azokat az élelmiszereket, amik nagymennyiségű festékanyagot tartalmaznak. A színezett szájvizek használata sem tanácsos, ugyanis azok is negatív irányba módosíthatják a fogfehérítéssel létrehozott fogszínt. Hosszútávon érdemes fogfehérítő hatással rendelkező fogkrémet használni, azzal ugyanis sokáig megőrizhető az eredmény.
Időpontfoglalásért keressen minket bizalommal!
RÁDAY MOSOLY CENTRUM KFT
1183 Budapest, Ráday Gedeon utca 60.
06 30 687 2278